foto

Audyt i kontrola zarządcza w jednostkach sektora finansów

Audyt i kontrola zarządcza w jednostkach sektora finansów publicznych cel artykułu o kontroli zarządczej jest reprezentacja prawnych uwarunkowań funkcjonowania systemu kontroli zarządczej także praktycznych rozwiązań, możliwych do zastosowania w każdej jednostce budżetowej. W trakcie artykułu o kontroli zarządczej poruszone zostaną kwestie wchodzące w obszar kontroli zarządczej, standardy i cele.

Zobacz więcej ...

foto

Controlling kto robi audyt energetyczny budynku

Controlling - kto robi audyt energetyczny budynku audyt ma ukazać słuchaczom korzyści wynikające z funkcjonowania systemów controllingowych, jakim sposobem dodatkowo ująć alternatywne koncepcje podejścia do obszaru kosztowego przedsiębiorstwa. Ma zarówno za finał przyuczyć słuchaczy praktycznego posługiwania się kluczowymi czynnikami sukcesu (KCS) również kluczowymi wskaźnikami efektywności.

Zobacz więcej ...

foto

Audyt zamówień i kto musi stosować zamówienia publiczne

Audyt zamówień i kto musi stosować zamówienia publiczne i elektroniczna rodzaj prowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego - przygotowanie, przebieg, problemy praktyczne, opinie UZP i orzecznictwo KIO. Od kilku miesięcy stosujemy w praktyce uregulowania dotyczące elektronicznej formy prowadzenia postępowania o udzielenie.

Zobacz więcej ...

foto

kontrola zarządcza dokumenty

kontrola zarządcza dokumenty. Artykuł skierowany do dyrektorów ekonomicznych. Artykuł prowadzony będzie w formie warsztatu. Uczestnicy zajęć będą tworzyć koncepcję wdrożenia systemu budżetowania w przedsiębiorstwie. Uzupełnieniem warsztatu będą wykłady dotyczące poszczególnych elementów wdrożenia systemu controllingu w przedsiębiorstwie. Wdrażanie controllingu w.

Zobacz więcej ...